KEZDŐLAP
TÚRÁK
TANFOLYAMOK
HEGYIVEZETŐK
HEGYMÁSZÓ ÉS SÍOKTATÓK
JELENTKEZÉS
KAPCSOLAT
SPORTBIZTOSITÁS
FOTOALBUMOK
VIDEÓK
CIKKEK, TÖRTÉNETEK
TIROLI DEKLARÁCIÓ
VISSZAJELZÉS
Alacsony Tátra gerinc
Chopok hegy
Vidám csapat vagyunk!
Lukas Agy és kisindiánjai
Szelíd lejtőkön


Időjárás előrejelzés Chopok, 1 hetes, angol

Forrás:
www.meteoblue.com

SÍOKTATÁS CHOPOK
TÉNYEK: SÍOKTATÁS CHOPOK.

Az oldal frissítve: 2024 szeptember.

Miért is a grossglockner.hu Manitu Sísuli síoktatását válaszd?
Síoktatás Chopok gyerekek részére 3 éves kortól.
Vállaljuk gyermekek 3 éves kortól privát és csoportos síoktatását magyar és angol nyelven igény szerinti időtartamban.
Síoktatás Chopok felnőttek részére.
A privát síoktatás személyre szabottak.
Legnépszerűbb síoktatási formánk a privát oktató bérlése egész napra családok részére.
Gyerekeknek, felnőtteknek privát oktatónk igény szerint rendelkezésre áll a sífelvonók müködési idején. Síel a gyerekekkel, egyesével vagy csoportban, utána, előtte a felnőttek sítudását fejleszti.
Oktatóink mindannyian államilag elismert szakképesítéssel rendelkeznek és ami fontosabb ráadásul indián főnökök!
Garantáljuk, hogy mire végzel nálunk, neked is lesz indián neved! Uff!

Síoktatók ezen az oktatáson:
Racsmány Benedek (indián nevén Lukas Agy) és Szilágyi Zsolt (indián nevén Törött Él).

Síelésünk helyszíne Szlovákia, Alacsony-Tátra, Chopok. Távolság Budapest-Chopok-Budapest autóval 250km.

Chopok-on a síeléshez legalkalmasabb időszak a december, január, február, március; ezért síoktatásunk ebben az időszakban tartjuk.

Szállásodnak javasoljuk: olcsó, de kényelmes apartmanban a Demanoska-völgyben néhány kilométerre a pályáktól. Ha belefér a drágább pályaszállás hotelekben.

A síeléshez szükséges technikai felszerelésekről amennyiben nem rendelkezel vele, a helyszínen bérelhetőek.

Neked kell gondoskodni a síelés napjain a következő fontos
-felszerelésekről: síléc, sícipő, síbot, síszemüveg vagy napszemüveg; napfényvédőkrém;
-ruházatról: meleg síkesztyű; meleg síkabát és sínadrág; aláöltözet; polár pulcsi;
-baleseti biztosítás;
-védőfelszerelés: sisak, gyermekeknek ajánlottak a protektorok.

Sípályáink 1000m-2000m közötti tengerszint feletti magasságban vannak.

Az oktatásokon a tudásszintnek megfelelő kisebb csoportokban vagy egyéni foglalkozások keretében van lehetőséged síelni.

Tudásszint szerinti lehetséges csoport beosztások: abszolút kezdő, kezdő, középhaladó, haladó.

Legtöbbször eladott oktatási formánk: privát oktató 1 család.

Az oktatásokon intenzív és hatékony síoktatáson vehetsz részt.

Oktatóink mindannyian államilag elismert síoktatók, legtöbbször sok éves alpesi síoktatói tapasztalattal rendelkeznek.

Az oktatás idejére a TB-t kiegészítő sportbiztosítás megkötése mindenki számára kötelező! Az oktatáson mindenki a saját felelőségére vesz részt. A résztvevők figyelmét felhívjuk arra, hogy a síelés veszélyes sport így annak kockázatai az oktatók legnagyobb figyelme mellett sem zárhatók ki teljesen.

ÁLTALÁNOS MENETREND
Chopok-on a síoktatások teljesen egyéni igényeidnek megfelelően, jelentkezéskor egyeztetett módon futtatjuk.

Általános leírás napi bontásban*:
NapTevékenység
1 nap.08:30-tól privát vagy csoportos síoktatás 16:00-ig igény és megegyezés szerint.
További napok.08:30-tól privát vagy csoportos síoktatás 16:00-ig igény és megegyezés szerint.

*Megjegyzés: ez a leírás útmutató, hogy általános esetben mire számíthatsz. Fent tartjuk a jogot, hogy ettől a szükséges esetben és mértékben eltérjünk.
A RÉSZTVEVŐKKEL SZEMBEN TÁMASZTOTT KÖVETELMÉNYEK.
Ajánlott megfelelö fizikai fittség a sízéshez.
KÖLTSÉGEK
Síoktatás ára:
jelentkezésed után keresünk és igényednek mefelelően elküldjük ajánlatunk.
Jelentkezhetsz:
jelentkezési felületen Jelentkezés most.
e-mail-en: info@grossglockner.hu
telefonon +36-30-929-4070.

Amit a síoktatás áráért kapsz:
privát vagy csoportos síoktatás.

Ami nincs beépítve a síoktatás árába és külön kell fizetned az oktatás előtt a biztosítónak illetve helyi szolgáltatóknak:

Baleseti biztosítás: kb 2.000Ft/nap/fő-től.

Szállás: 25EUR-tól /fő/éj a szállás komfort szintjétől függően.


Tájékoztató síbérlet árak Chopok Jasna 2024-25 szezonban:
felnőtt online vásárlás esetében: 49euro/nap/fő
gyermek 6 éves korig: ingyenes;
gyermek 6 éves kortól online vásárlás esetében: 35euro/nap/fő.

Utazás: egyénileg.

Tervezett időpontok:
December-március időszakban igény szerint.Jelentkezés most.
FELKÉSZÜLÉS A SÍELÉSRE: "SZÁRAZ EDZÉS"
Ahhoz, hogy a síoktatáson megfelelően teljesíthes, ajánlott egy a fizikai felkészítésed célzó program lefuttatása még Magyarországon. Megteheted ezt velünk is. Érdeklődés a részletekről az info@grossglockner.hu e-mail címen.
GYAKRAN FELTETT KÉRDÉSEK
- Milyen ruházat kell a síeléshez?
Meleg. Akár -10, -20 C° is előfordulhat. Kiváló lehet egy már jól bevált síkabát és nadrág. Meleg de lehetőleg vékony sapka, hogy ráférjen a sisak. Esetleg arcmaszk. Vastag polár pulover. Aláöltözetek: nadrág és felső is. Kesztyűből tartalék pár is lehet. Ez lehet olcsóbb fajta.

- Milyen technikai felszereléseket kell hoznom a sízéshez?
Amennyiben nem rendelkezel saját felszereléssel, a helyszínen bérelhetsz.

- Milyen egyéb felszerelésekre lesz vagy lehet szükségem?
Egy jó síszemüveg nagyon hasznos lehet.
A SÍTECHNIKÁK FEJLŐDÉSE.

"A 19. 20. századi sítechnika fejlödése napjaink carvingtechnikájáig.
Érdekes mód, hogy a sízés fejlödése nem Tirolhoz kötödik, hanem Kelet-Ausztriához, egészen pontosan az alsóosztrák Lilienfeld településéhez. Az iglaui születésü Zdarsky itt élt ifjúkorától kezdve, s az egyik télen megkapta élete elsö sílécét. Már úton hazafele rájött, hogy milyen hiányosságai vannak a skandináv léctípusoknak az alpesi környezetben. A lécei majd 3 méter hosszúak voltak, 8 cm széles és majd 5 kg-t nyomott. Söt az eleje és a hátulja egyaránt feljött a sínek. Elsö dolga az volt, hogy egy rövidebb sít készített, aminek hossza már jelentösen kisebb volt, mindössze 180 cm. 1896-ban végül elkészítette az ún. lilienfeldi kötést. A síre egy fémplatnit tett, a cipöt oldalról börszíj tartotta, így ez az oldalsó rögzítés jelentösen megkönnyítette a lécek kormányzását. Ez óriási elörelépés volt, ugyanis a korábbi, norvég kötésekböl oldalirányban kilehetett lépni, így akár a cipövel is lehetett segíteni az irányváltozást, esetleg fékezést. Zdarsky azonban egy új sítechnikát is kifejlesztett, melynek legfontosabb eleme a támasz volt, méghozzá a völgytámasz. Ezenkívül technikájában hangsúlyozta a súlypont szerepét, amelynek feltétlen középen kell lennie. Szintén ebben az évben egy könyvet is megjelentett, amelyben a lilienfeldi sítechnikát írja le, mely tömören a következö volt. A kanyarkezdéskor a völgylábbal kilép, kitámaszt, majd a hosszú botot a hegy felé a hóba szúrja, ezzel véglegesen tehermentesíti a hegylécet, amit aztán párhuzamosan a másik (völgy) léchez tesz. A norvég technika mindig szoros léctartást (vezetést) írt elö, ezzel szemben Zdarsky szerint a lécvezetésnek mindig az adott szituációhoz kell alkalmazkodni. Zdarsky, aki 1940-ben hunyt el egy kiemelkedö személyiség volt a sízés történetében, még 84 éves korában is aktívan síelt, pedig karrierje során 80 (!) csonttörése volt. Sok emberrel megismertette és megszeretette ezt a téli sportágat, kb. 13 000 embert oktatott élete során.
Zdarsky követöje, Theodor von Lerch 1911-ben Japánban is bemutatta a híres lilienfeldi sítechnikát és felszerelést. A következö nagy személyiség a bregenzi születésü Bilgeri volt, aki a sízéshez már két botot használt, ami jelentösen megkönnyítette a hegyre való feljutást és a sík terepen való elörehaladást. A szintén bregenzi születésü Viktor Sohm nevéhez füzödik az Arlbergi Síklub megalapítása 1903 januárjában, illetve ö fedezte fel az arlbergi régiót, mint síparadicsomot, ami manapság világszerte az egyik legpatinásabb téli üdülöhely. A stubeni származású Schneider, aki kora legjobb síversenyzöje volt feltalál egy új technikát. Ö a kanyarulatot a medencetáj rotációjával végzi el. 1922-ben aztán St. Antonban létrehozza Ausztria elsö síiskoláját. Ö kanyarodás során a völgylábat zárta a hegylábhoz. Késöbb Schneider az USA-ban és Japánban is oktatott.
Az 1930-as években Mathias német orvos és Testa, st.moritzi síoktató elutasítják Schneider technikáját, s ök a törzsre fektetik a hangsúlyt az irányváltásnál. Ugyanúgy ez idötájt lép a porondra két innsbrucki síoktató, akik a két korábbi technikát elutasítják, mert szerintük az túl sok idöt vesz idénybe, s ez a versenysportnál megengedhetetlen, s ök a térdre fektetik a hangsúlyt kanyarodásnál. Toni Seelos a 30-as évek végén ismét egy új mozdulatot visz a sízésbe. A korábbi, kanyarodáskor használt hóeke terhelés-tehermentesítést, lépésekkel váltja fel, vagyis mindig az adott léccel odalép a kanyaroknál a másik sílécéhez. Ezt lépéstehermentesítésnek nevezzük.
A 40-es évek közeledtével Hoschel és Wolfgang tornatanárok azon voltak, hogy a kanyarodás során a sílécek mindenképpen párhuzamosak maradjanak, ezt pedig szerintük a test emelkedésével és süllyedésével lehet elérni. Vagyis a kanyarba bemenet magasra emelkedtek, majd a befejezéskor újra az eredeti állapotba visszamenni. A következö idökben a Nemzetközi Síkongresszusokon jöttek össze a sínemzetek, s itt mutatták be a különféle új technikákat. Az elsö INTERSKI kongresszus Zürsben volt. Itt a sínemzetek a térdtechnika mellett teszik le a voksukat, csupán a franciák ragaszkodtak továbbra is a rotációs technikához (még manapság is a rotációstechnikán alapul a francia síoktatóképzés). Az 1970-es években új technika születik, az ún. "jet-Schwung", aminek fontos alapjai voltak a rendkívül mély testtartás és a láb hajlítása, fordítása. Az 1991-es St. Antoni Interski volt a legnagyobb, az összesen 2500 fö résztvevövel (30 ország). A nemzetek arra a megállapításra jutnak, hogy nem kell olyan fanatikusan az adott technikát a vendégbe hajszolni, hanem a legföbb cél, hogy jól érezze magát a turista.
A 90-es évek közepétöl megjelennek az elsö carvinglécek Európában, amelyek manapság is uralják a piacot. 2000 körül a versenysportba is bevonul a carving technika. Érdekesség, hogy a carving léceket már az 1970-es, 1980-as években felfedezték a Sziklás-hegységben (USA), azonban Európa akkor még elutasította a forradalmian új formát és technikát egyaránt."
Forrás: sielok.hu
MANITU SÍSULI
Síoktatás Chopok ha esik...
Síoktatás Chopok ha süt...
A játék a lényeg :-)
Hóembert mindig építünk!
Chopok Jasna ahol jeges a hideg...
...ezért a forró csoki kötelező :-)
Tesóval síelni is jó.
Tányéros felvonó használat.
Kezdő tanulóink 3 évestől...
60+ évesig.