SÍOKTATÁS CHOPOK
TÉNYEK: SÍOKTATÁS CHOPOK.
Az oldal frissítve: 2024 szeptember.
Miért is a grossglockner.hu Manitu Sísuli síoktatását válaszd?
Síoktatás Chopok gyerekek részére 3 éves kortól.
Vállaljuk gyermekek 3 éves kortól privát és csoportos síoktatását magyar és angol nyelven igény szerinti időtartamban.
Síoktatás Chopok felnőttek részére.
A privát síoktatás személyre szabottak.
Legnépszerűbb síoktatási formánk a privát oktató bérlése egész napra családok részére.
Gyerekeknek, felnőtteknek privát oktatónk igény szerint rendelkezésre áll a sífelvonók müködési idején. Síel a gyerekekkel, egyesével vagy csoportban, utána, előtte a felnőttek sítudását fejleszti.
Oktatóink mindannyian államilag elismert szakképesítéssel rendelkeznek és ami fontosabb ráadásul indián főnökök!
Garantáljuk, hogy mire végzel nálunk, neked is lesz indián neved! Uff!
Síoktatók ezen az oktatáson:
Racsmány Benedek (indián nevén Lukas Agy) és Szilágyi Zsolt (indián nevén Törött Él).
Síelésünk helyszíne Szlovákia, Alacsony-Tátra, Chopok. Távolság Budapest-Chopok-Budapest autóval 250km.
Chopok-on a síeléshez legalkalmasabb időszak a december, január, február, március; ezért síoktatásunk ebben az időszakban tartjuk.
Szállásodnak javasoljuk: olcsó, de kényelmes apartmanban a Demanoska-völgyben néhány kilométerre a pályáktól. Ha belefér a drágább pályaszállás hotelekben.
A síeléshez szükséges technikai felszerelésekről amennyiben nem rendelkezel vele, a helyszínen bérelhetőek.
Neked kell gondoskodni a síelés napjain a következő fontos
-felszerelésekről: síléc, sícipő, síbot, síszemüveg vagy napszemüveg; napfényvédőkrém;
-ruházatról: meleg síkesztyű; meleg síkabát és sínadrág; aláöltözet; polár pulcsi;
-baleseti biztosítás;
-védőfelszerelés: sisak, gyermekeknek ajánlottak a protektorok.
Sípályáink 1000m-2000m közötti tengerszint feletti magasságban vannak.
Az oktatásokon a tudásszintnek megfelelő kisebb csoportokban vagy egyéni foglalkozások keretében van lehetőséged síelni.
Tudásszint szerinti lehetséges csoport beosztások: abszolút kezdő, kezdő, középhaladó, haladó.
Legtöbbször eladott oktatási formánk: privát oktató 1 család.
Az oktatásokon intenzív és hatékony síoktatáson vehetsz részt.
Oktatóink mindannyian államilag elismert síoktatók, legtöbbször sok éves alpesi síoktatói tapasztalattal rendelkeznek.
Az oktatás idejére a TB-t kiegészítő sportbiztosítás megkötése mindenki számára kötelező! Az oktatáson mindenki a saját felelőségére vesz részt. A résztvevők figyelmét felhívjuk arra, hogy a síelés veszélyes sport így annak kockázatai az oktatók legnagyobb figyelme mellett sem zárhatók ki teljesen.
ÁLTALÁNOS MENETREND
Chopok-on a síoktatások teljesen egyéni igényeidnek megfelelően, jelentkezéskor egyeztetett módon futtatjuk.
Általános leírás napi bontásban*:
Nap | Tevékenység |
1 nap. | 08:30-tól privát vagy csoportos síoktatás 16:00-ig igény és megegyezés szerint. |
További napok. | 08:30-tól privát vagy csoportos síoktatás 16:00-ig igény és megegyezés szerint. |
*Megjegyzés: ez a leírás útmutató, hogy általános esetben mire számíthatsz. Fent tartjuk a jogot, hogy ettől a szükséges esetben és mértékben eltérjünk.
A RÉSZTVEVŐKKEL SZEMBEN TÁMASZTOTT KÖVETELMÉNYEK.
Ajánlott megfelelö fizikai fittség a sízéshez.
KÖLTSÉGEK
Síoktatás ára:
jelentkezésed után keresünk és igényednek mefelelően elküldjük ajánlatunk.
Jelentkezhetsz:
jelentkezési felületen
Jelentkezés most.
e-mail-en: info@grossglockner.hu
telefonon +36-30-929-4070.
Amit a síoktatás áráért kapsz:
privát vagy csoportos síoktatás.
Ami nincs beépítve a síoktatás árába és külön kell fizetned az oktatás előtt a biztosítónak illetve helyi szolgáltatóknak:
Baleseti biztosítás: kb 2.000Ft/nap/fő-től.
Szállás: 25EUR-tól /fő/éj a szállás komfort szintjétől függően.
Tájékoztató síbérlet árak Chopok Jasna 2024-25 szezonban:
felnőtt online vásárlás esetében: 49euro/nap/fő
gyermek 6 éves korig: ingyenes;
gyermek 6 éves kortól online vásárlás esetében: 35euro/nap/fő.
Utazás: egyénileg.
Tervezett időpontok:
FELKÉSZÜLÉS A SÍELÉSRE: "SZÁRAZ EDZÉS"
Ahhoz, hogy a síoktatáson megfelelően teljesíthes, ajánlott egy a fizikai felkészítésed célzó program lefuttatása még Magyarországon. Megteheted ezt velünk is. Érdeklődés a részletekről az info@grossglockner.hu e-mail címen.
GYAKRAN FELTETT KÉRDÉSEK
- Milyen ruházat kell a síeléshez?
Meleg. Akár -10, -20 C° is előfordulhat. Kiváló lehet egy már jól bevált síkabát és nadrág. Meleg de lehetőleg vékony sapka, hogy ráférjen a sisak. Esetleg arcmaszk. Vastag polár pulover. Aláöltözetek: nadrág és felső is. Kesztyűből tartalék pár is lehet. Ez lehet olcsóbb fajta.
- Milyen technikai felszereléseket kell hoznom a sízéshez?
Amennyiben nem rendelkezel saját felszereléssel, a helyszínen bérelhetsz.
- Milyen egyéb felszerelésekre lesz vagy lehet szükségem?
Egy jó síszemüveg nagyon hasznos lehet.
A SÍTECHNIKÁK FEJLŐDÉSE.
"A 19. 20. századi sítechnika fejlödése napjaink carvingtechnikájáig.
Érdekes mód, hogy a sízés fejlödése nem Tirolhoz kötödik, hanem Kelet-Ausztriához, egészen pontosan az alsóosztrák Lilienfeld településéhez. Az iglaui születésü Zdarsky itt élt ifjúkorától kezdve, s az egyik télen megkapta élete elsö sílécét. Már úton hazafele rájött, hogy milyen hiányosságai vannak a skandináv léctípusoknak az alpesi környezetben. A lécei majd 3 méter hosszúak voltak, 8 cm széles és majd 5 kg-t nyomott. Söt az eleje és a hátulja egyaránt feljött a sínek. Elsö dolga az volt, hogy egy rövidebb sít készített, aminek hossza már jelentösen kisebb volt, mindössze 180 cm. 1896-ban végül elkészítette az ún. lilienfeldi kötést. A síre egy fémplatnit tett, a cipöt oldalról börszíj tartotta, így ez az oldalsó rögzítés jelentösen megkönnyítette a lécek kormányzását. Ez óriási elörelépés volt, ugyanis a korábbi, norvég kötésekböl oldalirányban kilehetett lépni, így akár a cipövel is lehetett segíteni az irányváltozást, esetleg fékezést. Zdarsky azonban egy új sítechnikát is kifejlesztett, melynek legfontosabb eleme a támasz volt, méghozzá a völgytámasz. Ezenkívül technikájában hangsúlyozta a súlypont szerepét, amelynek feltétlen középen kell lennie. Szintén ebben az évben egy könyvet is megjelentett, amelyben a lilienfeldi sítechnikát írja le, mely tömören a következö volt. A kanyarkezdéskor a völgylábbal kilép, kitámaszt, majd a hosszú botot a hegy felé a hóba szúrja, ezzel véglegesen tehermentesíti a hegylécet, amit aztán párhuzamosan a másik (völgy) léchez tesz. A norvég technika mindig szoros léctartást (vezetést) írt elö, ezzel szemben Zdarsky szerint a lécvezetésnek mindig az adott szituációhoz kell alkalmazkodni. Zdarsky, aki 1940-ben hunyt el egy kiemelkedö személyiség volt a sízés történetében, még 84 éves korában is aktívan síelt, pedig karrierje során 80 (!) csonttörése volt. Sok emberrel megismertette és megszeretette ezt a téli sportágat, kb. 13 000 embert oktatott élete során.
Zdarsky követöje, Theodor von Lerch 1911-ben Japánban is bemutatta a híres lilienfeldi sítechnikát és felszerelést.
A következö nagy személyiség a bregenzi születésü Bilgeri volt, aki a sízéshez már két botot használt, ami jelentösen megkönnyítette a hegyre való feljutást és a sík terepen való elörehaladást.
A szintén bregenzi születésü Viktor Sohm nevéhez füzödik az Arlbergi Síklub megalapítása 1903 januárjában, illetve ö fedezte fel az arlbergi régiót, mint síparadicsomot, ami manapság világszerte az egyik legpatinásabb téli üdülöhely. A stubeni származású Schneider, aki kora legjobb síversenyzöje volt feltalál egy új technikát. Ö a kanyarulatot a medencetáj rotációjával végzi el. 1922-ben aztán St. Antonban létrehozza Ausztria elsö síiskoláját. Ö kanyarodás során a völgylábat zárta a hegylábhoz. Késöbb Schneider az USA-ban és Japánban is oktatott.
Az 1930-as években Mathias német orvos és Testa, st.moritzi síoktató elutasítják Schneider technikáját, s ök a törzsre fektetik a hangsúlyt az irányváltásnál. Ugyanúgy ez idötájt lép a porondra két innsbrucki síoktató, akik a két korábbi technikát elutasítják, mert szerintük az túl sok idöt vesz idénybe, s ez a versenysportnál megengedhetetlen, s ök a térdre fektetik a hangsúlyt kanyarodásnál. Toni Seelos a 30-as évek végén ismét egy új mozdulatot visz a sízésbe. A korábbi, kanyarodáskor használt hóeke terhelés-tehermentesítést, lépésekkel váltja fel, vagyis mindig az adott léccel odalép a kanyaroknál a másik sílécéhez. Ezt lépéstehermentesítésnek nevezzük.
A 40-es évek közeledtével Hoschel és Wolfgang tornatanárok azon voltak, hogy a kanyarodás során a sílécek mindenképpen párhuzamosak maradjanak, ezt pedig szerintük a test emelkedésével és süllyedésével lehet elérni. Vagyis a kanyarba bemenet magasra emelkedtek, majd a befejezéskor újra az eredeti állapotba visszamenni. A következö idökben a Nemzetközi Síkongresszusokon jöttek össze a sínemzetek, s itt mutatták be a különféle új technikákat. Az elsö INTERSKI kongresszus Zürsben volt. Itt a sínemzetek a térdtechnika mellett teszik le a voksukat, csupán a franciák ragaszkodtak továbbra is a rotációs technikához (még manapság is a rotációstechnikán alapul a francia síoktatóképzés). Az 1970-es években új technika születik, az ún. "jet-Schwung", aminek fontos alapjai voltak a rendkívül mély testtartás és a láb hajlítása, fordítása. Az 1991-es St. Antoni Interski volt a legnagyobb, az összesen 2500 fö résztvevövel (30 ország). A nemzetek arra a megállapításra jutnak, hogy nem kell olyan fanatikusan az adott technikát a vendégbe hajszolni, hanem a legföbb cél, hogy jól érezze magát a turista.
A 90-es évek közepétöl megjelennek az elsö carvinglécek Európában, amelyek manapság is uralják a piacot. 2000 körül a versenysportba is bevonul a carving technika. Érdekesség, hogy a carving léceket már az 1970-es, 1980-as években felfedezték a Sziklás-hegységben (USA), azonban Európa akkor még elutasította a forradalmian új formát és technikát egyaránt."
Forrás: sielok.hu